IAIM - Uluslararası Bebek Masajı Birliği

Tüm dünyadaki tüm IAIM bebek masaj egitmenleri, kapsamlı bir pratik ve teorik egitim programı alır. IAIM Sertifikalı Bebek Masajı Egitmenleri (CIMI'ler) her bebegin saygı, hassasiyet, sıcaklık ve dinleme kalbini hak ettigi inancını paylasır. Bebek masajı, ebeveynlerin ve bebeklerin paylastıgı ve bu degerleri destekleyen bir iletisim sürecidir.

Kurucumuz ve bas terapistimiz Elza Kalpakcıoglu IAIM tarafında verilen CIMI Bebek masaj egitmeni sertifikasına sahiptir.

Bebek gelisiminde suyun etkisini her zaman vurgulayan ve suda dogum dahil birçok konuda konusunda uzmanlasmıs bir Ülke olan Rusya'da VANNA, BANYO anlamına gelmektedir. Kurucumuz, dogumu sırasında gelisen kalça displazisi (kalça çıkıgı) rahatsızlıgıyla ilgili erken teshis edilememe sorunu nedeniyle ergenlik dönemine kadar birçok ameliyat ve rehabilitasyon geçirmek zorunda kalmıstır. IAIM tarafından verilen uluslararası masaj egitmenligi sertifikasını almadan önce Rusya'da bu konuda bazı seminerlere katıldıktan sonra bebek masajı ile tanısan kurucumuz bebeklerin özellikle erken evrede masaj surecinde rahatsızlıklarının ortaya cıkarılabilecegi ve bebeklerin erken medikal yardıma yönlendirilebilecegi amacıyla merkezimizi kurmustur. Merkezimizde ayrıca down sendromlu bebeklere ve ebeveynlerine hizmet verilmektedir.

sertifika2.png